[#] "Porównanie" Windows vs. Linux

( Ostatnio zmieniony sob., 14/06/2008 - 19:57 )
 

Śmieszne i niemożliwe, jest wykonanie porównania M$ Windows z GNU/Linux. ponieważ to dwa zupełnie odmienne systemy operacyjne, kroczące zupełnie rozbieżnymi drogami (Choć M$(-owi) wydaje się że nie).

Po jednej stronie armia Informatyków z tysiącem dyplomów i tysiącem szkoleń, ludzie wykładający na uniwersytetach, ELITA największych światowych firm informatycznych, opływający w pieniądze, sprzęt, najnowsze technologie, ludzie będący „autorytetami“ itd, itp… po drugiej stronie natomiast, często dzieci!

I ta ELITA trzęsie portkami i inwestuje masę pieniędzy już nie w coraz to lepszy sprzęt, w nowe laboratoria czy w nowe technologie, ale w REKLAMĘ „że to ONI są lepsi“. Myślę, że to wystarczy za wszelki komentarz.

Mało tego, M$ obiecuje ludziom „komputer“ prosty w obsłudze jak suszarka do włosów -włączyć/wyłączyć – reszta banalnie prosta. Zastanów się przez chwilę: Czy możliwe jest że instrukcja obsługi tak skomplikowanego sprzętu jakim jest komputer można zawrzeć na jednej kartce papieru?

Przemyślenia pozostawiam wam.

Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (7 głosów)

Odpowiedzi : 3

Ostatni komentarz : pon., 30/04/2012 - 22:55

Lepszego porównania nie czytałam jeszcze :D

genialne porównanie :D

Pasjonujące...
Dzieci obsługują serwery, pracują w RedHacie, tworzą programy używane przez profesjonalistów (matematyka, fizyka, niektóre aplikacje specjalistyczne) a nawet wojsko.
Ciekawe, dlaczego ten, kto ma androida w komórce używa "niepełnosprawnych" aplikacji typu "funkcja telefon"?
Że też dzieciom powierzono serwery DNS, serwery stron internetowych, routery, a szczególnie szanowany przez wszystkie dzieci livebox itd...
Ale rzeczywiście, win i linux to dwa inne systemy:
windows: system dla każdego "szaraka", gdzie dostajesz pakiet wielu błędów za opłatą, łatwość obsługi, bo "każdy to ma", funkcją naprawy systemu jest reinstalacja
linux: system dla specjalistów i do specjalnych zastawań, np. routery, serwery, badania naukowe, badanie sieci, a nawet hacking ( bo tam można zrobić prawie wszystko :P) ,

Dodaj nową odpowiedź

Informacja:

Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Upewnij się, że twoja wypowiedź nie godzi w niczyje mienie.

  • Internal paths in single or double quotes, written as "internal:node/99", for example, are replaced with the appropriate absolute URL or path. Paths to files in single or double quotes, written as "files:somefile.ext", for example, are replaced with the appropriate URL that can be used to download the file.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <strong> <blockquote> <code>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Łapirobot
Proszę odpowiedzieć
B
z
1
s
Z
i
u
n
f
K
Enter the code without spaces and pay attention to upper/lower case.